GNSS ehk GPS mõõdistused

Aamos Atlas

GNSS ehk GPS mõõdistused

GPS-mõõtmine põhineb spetsiaalsetel satelliitidel, mis tiirlevad ümber Maa umbes 20`000 km kõrgusel. Mõõdistuse täpsuse suurendamiseks kasutatakse erinevate satelliitnavigatsioonisüsteemide võrke, näiteks Euroopa sidevõrku „Galileo“, Venemaa sidevõrku „GLONASS“, Ameerika Ühendriikide „GPS“-sidevõrku. Mõõdistuse aluseks on aeg. Aja mõõtmisest saavad joonepikkused, joonepikkustest ruumilised ristkoordinaadid X, Y, Z ja neist arvutab GPS-seadme protsessor ka geodeetilised koordinaadid B ja L ning tasapinnalised ristkoordinaadid x ja y L-Est97 süsteemis. Lähtepunktidena kasutatakse geodeetilise põhivõrgu koordinaate mingis realisatsioonis eh raamistikus. Seoses sellega, et GPS-l pole lõplikku informatsiooni tulemuse täpsuse kohta, on sageli kehtestatud nn kordusmõõtmise nõue, näite katastrimõõtmise puhul.

Topo-geodeetilised mõõdistused

Meie eelised

Ettevõttes töötavad geodeedid on oma eriala head spetsialistid, olles kvalifikatsiooni ja kogemused omandanud pikkade aastate vältel – meeskonna keskmine erialane kogemus 20 tööaastat.

Töid teostame nii ettevõtetele, kui eraisikutele üle terve Eesti. Olenemata asukohast võtke meiga julgelt ühendust ja leiame sobiva lahenduse.

Oma töös kasutame vaid professionaalseid seadmeid firmalt Trimble ja GPS-seadmeid – Trimble S3 ja S6, GNSS seadmeid 5800 ja R8-2.

Teenused

GNSS (GPS) välimõõdistused
Asukohapõhised määrangud
Suurte maa-alade mõõdistustööd
Välimõõtmiste järeltöötlus

Küsimuste ja hinnapäringute korral võtke meiega ühendust!

Aamos Atlas OÜ

Aamos Atlas OÜ on erakapitalil loodud ettevõte ja teostame töid üle Eesti. Pakume kõiki põhilisi geodeesiaga seotud töid ja teenuseid, mille raames põhitegevused on geodeetilised alusplaanid, maamõõdutööd, ehitusgeodeetilised mõõdistustööd (sh mahamärkimised ja teostused), katastritööd, 3D-mudelite koostamised, hoonete ülesmõõdistamised, inventariseerimised jne.

Küsimused ja hinnapakkumised

Tartu maantee 84a (Fahle Maja) Tallinn

Avatud esmaspäevast reedeni 9:00 – 18:00